Obecnie pojawiają się problemy z tradycyjnymi źródłami ciepła w domu. Wiele osób może zastanawiać się co może zrobić w tej sytuacji. Czy są jakieś inne możliwości ogrzania domu? Owszem. Warto zwrócić uwagę na biokominek – jako niezależne, dodatkowe ogrzewanie mieszkania lub domu. Więcej dowiesz się z poniższego tekstu.
Czego dowiesz się z tego artykułu:
- czym jest biokominek?
- gdzie można je kupić?
- jake są jego właściwości?
- jakie są rodzaje biokominków?
Biokominek – co to jest?
Budowa biokominku jest dość prosta. Jest to pojemnik zrobiony ze stali otoczony materiałem odpornym na wyższe temperatury. W środku znajduje się palenisko, w którym płonie ogień. Jak on powstaje? Otóż w środku jest umieszczony specjalny materiał chłonny. Nasączony jest on paliwem na bazie alkoholu, czyli tzw. bioetanolem. Podpalony wytwarza płomień pozbawiony dymu oraz zapachu.
Gdzie można kupić biokominki?
Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego sklepu? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to jak bogata jest oferta. Również opinie klientów są dobrym wyznacznikiem.
Pod tym linkiem możesz kupić biokominki dla Ciebie. Każdy powinien tam znaleźć biokominek odpowiedni do swoich potrzeb. W asortymencie znajdują się różne typy, nowoczesne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Można znaleźć także przydatne akcesoria do biokominków.
Jakie są właściwości biokominków?
Są prostsze i ekologiczniejsze od tradycyjnych odpowiedników. Przede wszystkim w porównaniu do nich biokominki nie potrzebują żadnej instalacji kominkowej. Dzięki temu można je łatwo przemieszczać. Kolejną istotna cecha, to brak popiołu oraz dymu. Podczas spalania bioetanolu pozostają jednak niewielkie ilości dwutlenku węgla i pary. Dlatego pomieszczenie, w którym się go używa należy wietrzyć oraz zapewnić w nim prawidłowo funkcjonującą wentylację. Nie wolno także dolewać paliwa, podczas gdy w biokominku płonie ogień. Może to wywołać pożar.
Użytkując go zgodnie z zaleceniami instrukcji, powinien świetnie sprawdzać się jako źródło ciepła. Biokominek to świetny pomysł jeśli zależy ci na prostym, ale funkcjonalnym rozwiązaniu.
Rodzaje biokominków
Istnieją różne typy biokominków. Można podzielić je na dwa sposoby.
Pierwszy z nich to forma używanego paliwa. Są tutaj dwie możliwości. Opalane płynnym paliwem oraz żelowe, czyli takie, w których stosuje się zżelowany płyn lub wkłady.
Drugi podział jest ze względu na sposób używania. Można wyróżnić biokominki:
- wolnostojące, które można dowolnie przemieszczać
- wiszące na ścianie lub suficie
- do zabudowy, które można wkomponować na przykład w jakąś wnękę
- ogrodowe, przeznaczone na zewnątrz
- umieszczane w meblach
Dostępne są więc różnorodne opcje. W zależności od upodobania i potrzeb, wybierz tą, którą chcesz.