Specjalistyczne silosy znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – wytrzymałe i niezawodne zbiorniki wykorzystywane są między innymi podczas przechowywania zboża, opadów produkcyjnych i cementu.
Silosy pionowe – wady i zalety
Silosy pionowe to rozwiązanie wykorzystywane w wielu różnych branżach. Praktyczne i wytrzymałe zbiorniki stosowane są między innymi przez cementownie, pojemne silosy można spotkać także na placach budowy.
Wśród głównych zalet pionowych silosów należy wymienić między innymi pojemność, która umożliwia bezpieczne przechowywanie dużych ilości surowca. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że nowoczesne silosy do cementu są wykonane z materiałów wysokiej jakości, które gwarantują niezawodność i długą żywotność zbiornika. Poza tym pionowe silosy do cementu posiadają specjalistyczne czujniki, dzięki którym możliwym staje się łatwe kontrolowanie poziomu przechowywanego surowca.
Inwestorzy rozważający zakup pionowych silosów na cement powinni pamiętać jednak o tym, że w niektórych przypadkach instalacja konstrukcji tego typu może wiązać się z koniecznością uzyskania odpowiedniego pozwolenia.
Silosy poziome – wady i zalety
Poziome silosy do cementu sprawdzą się idealnie w przypadku inwestycji, podczas których dochodzi do częstych zmian lokalizacji zbiornika. Warto pamiętać o tym, że postawienie poziomego silosu na cement nie wymaga przygotowania fundamentów, co pozwala na znaczne ograniczenie kosztów całej inwestycji. Brak fundamentów wiąże się także z mniejszymi komplikacjami na wypadek konieczności transportu zbiornika. Silosy poziome są doskonałym rozwiązaniem nie tylko do przechowywania cementu, ale ułatwiają także sprawne dozowanie surowca. Warto też zaznaczyć, że ich instalacja na placu budowy nie wymaga pozwolenia na budowę.
Nie można zapominać o tym, że poziome silosy wymagają wygospodarowania większej przestrzeni niż konstrukcje pionowe, nie sprawdzą się one więc w przypadku inwestorów dysponujących ograniczoną powierzchnią.
Silosy – zastosowanie
Nowoczesne silosy Ciepiela znajdują szereg rozmaitych zastosowań – pojemne i wytrzymałe zbiorniki używane są między innymi w branży budowlanej. Silosy do cementu stosowane są w zakładach zajmujących się produkcją betonu towarowego, kostki brukowej oraz wszelkiego rodzaju prefabrykacji betonowej. Przy produkcji elementów prefabrykowanych, szczególnie przy produkcji strunobetonów zużycie cementu jest dosyć wysokie stąd silosy o dużej pojemności wyposażone w czujniki poziomu są bardzo ważną składową betoniarni. Zbiorniki na cement można spotkać także w węzłach betoniarskich – w tym wypadku warto zwrócić uwagę na to, że silosy pozwalają na zoptymalizowanie kosztów związanych z produkcją i transportem betonu.
Silosy to specjalne zbiorniki, które są wykorzystywane w celu przechowywania różnych materiałów sypkich, takich jak np. zboże, ziarna, cement, pyły przemysłowe, wapno, piasek czy sól. Ich konstrukcja umożliwia składowanie tych materiałów w sposób bezpieczny i efektywny, zapobiegając m.in. zanieczyszczeniu.
Podsumowanie
Silos na cement jest kluczowym elementem każdej betoniarni i stanowi wizytówkę firmy. Właśnie dlatego, warto, aby jakość wykonania zakupionych silosów była odpowiednia. W tym celu, istotnym jest, aby wybrać sprzęt, który zapewnieni optymalną wytrzymałość, stosując blachy o odpowiednio dobranych grubościach, a także zapewniając doskonałą ochronę antykorozyjną i trwałą powłokę lakierniczą odporną na działanie czynników atmosferycznych.